Izdanja AGM Knjige

Savremene metode i alati u geotehnologiji

Savremene metode i alati u geotehnologijiAutor: grupa autora

Godina: 2010.
Br.strana: 177
Povez: mek
Format: B-5
Cena: 660.00 rsd //  6,00 EUR


Ovaj zbornik radova pratio je Regionalni Kongres Studenata  (GEOREKS) održan aprila 2010. godine u Vrnjačkoj Banji. On sadrži 19 radova koji su razvrstani u tri tematske grupe koje praktično obuhvataju sve aspekte geotehnologije (geologiju, rudarstvo i građevianrstvo). Autori radova su studenti, a profesori i asistenti su dali određeni doprinos u svojstvu mentora radova. Za studente je ovo prilika da iskažu svoj naučno istraživački rad.

Opširnije...
Svojstva procesnih fluida El. pošta

Svojstva procesnih fluidaAutor: S.Genić, B.Jaćimović, M.Jarić, N.Budimir
Izdavač: Smeits
Godina: 2014.
Br.strana: 475
Povez: tvrdi
Format: B-5
Fotografije: kolor
Cena: 2200,00 rsd

Inženjerski rad u oblasti procesne tehnike obuhvata projektovanje i izgradnju postrojenja, konstruisanje i montažu opreme i vođenje proizvodnje u postrojenjima u kojima sirovine prolaze kroz različite fizičke i hemijske procese radi dobijanja finalnih proizvoda. Radi sprovođenja ovih aktivnosti neophodno je da inženjer poseduje odgovarajuća znanja, a od posebnog značaja je da razume prirodu i svojstva supstancija i materijala sa kojima dolazi u dodir.

Svaka supstancija ima karakteristična svojstva po kojima se razlikuje od drugih. U današnje vreme je identifikovano preko 56 milona različitih supstancija (Chemical Abstracts Service - CAS), od čega oko 100 hiljada ima neku praktičnu primenu. Veliki broj svojstava fluida se može pronaći u otvorenoj literaturi u formi eksperimentalnih rezultata, karakterističnih jednačina i tablica. Međutim, imajući u vidu da se u oblasti procesne industrije tretira nekoliko desetina hiljada jedinjenja, veoma često se svojstva (pogotovo mešavina) ne mogu pronaći u literaturi. U cilju prevazilaženja ovakvih problema razvijeni su brojni metodi za izračunavanje svojstava gasova i tečnosti.

Sa razvojem personalnih kompjutera došlo je i do razvoja softverskih paketa koji se koriste u inženjerskoj praksi. To su, u oblasti procesnog inženjerstva, komercijalni softveri namenjeni simulacijama tehnoloških procesa i dimenzionisanju procesne opreme (Aspen HYSYS, ChemCAD, UniSim, itd.) i mnogi drugi komercijalni (npr. Refprop) i nekomercijalni programi koji omogućavaju izračunavanje svojstava fluida (npr. Solkane). U ovim softverima se koriste različiti izvori podataka za određivanje svojstava. Na osnovu dugogodišnjeg iskustva smatramo da je neophodno da se rezultati softverskih simulacija, kad god je to moguće, provere u odnosu na podatke iz literature, bilo da su u pitanju eksperimentalni podaci ili rezultati proračuna pomoću neke od prikladnih proračunskih procedura. U oba slučaja ova knjiga će biti od velike koristi.

Knjiga je formalno podeljena u dva dela. U prvom delu su predstavljene proračunske procedure za izračunavanje ili procenu svojstava čistih supstancija i svojstava mešavina, kao što su: gustina, viskoznost, toplotna provodnost, koeficijent difuzije, površinski napon, toplotni kapacitet, normalna temperatura ključanja i topljenja, kao i kritični parametri. Drugi deo (poglavlje 14) sadrži tablice sa prethodno pobrojanim svojstvima fluida, kao i empirijske jednačine za izračunavanja svojstava. Problematika ravnoteže u višekomponentnim sistemima nije tretirana u okviru ove knjige.

Prilikom izrade rukopisa autori su smatrali da čitalac poseduje osnovna znanja iz fizike, hemije, termodinamike i fenomena transporta toplote, supstancije i količine kretanja. Izvori koji su korišćeni pri izradi ove knjige obuhvataju klasičnu i savremenu literaturu u ovoj oblasti, a naravno i sopstvena iskustva stečena kroz dugogodišnji rad. Na kraju svakog poglavlja dat je pregled korišćene literature, koja može da koristi kao putokaz čitaocu za samostalno proširivanje znanja.

 


********

POSETITE ŠTAND AGM KNJIGE

NA SAJMU KNJIGA

U BEOGRADU

OD

19-24. MAJA 2024.

HALA 2 - štand 2012

HALA 4 - štand 4017

Ponuda knjiga sa popustom iz građevinarstva, mašinstva,

energetike,  arhitekture, saobraćaja, ekologije i OIE, zaštite od požara,

leksikografije, politike, matematike, fizike.


NOVE KNJIGE U PONUDI

*******

PORUČIVANJE KNJIGA NA EMAIL:

agmknjiga@gmail.com

ili pozvati telefonom

+381658470725, +381112618554, +381638470725

U ponudi su sva izdanja Saobraćajnog fakulteta Beograd za Srbiju i inostranstvo

Katalog Saobraćajni fakultet (PDF)




Novi naslovi u pripremi

1. SolidCam 2021- Automatsko programiranje CNC glodalica
    Slaviša Ivanović


2. Zone opasnosti  (požar)
    Radovan Jovanov

3. Pneumatika 
    Slaviša Ivanović

4. Geodetske mreže
    Gligorije Perović

5. Planiranje i kontrola investicija u preduzeću
    Vladimir Novaković

6.  Tolerancije naleganja i stezni spojevi
     Spasoje Drapić

7. KAMEN -Tehnologija obrade, alati i mašine
    Slaviša Ivanović

8. Mali leksikon psihološko-psihijat.i pravnih pojm.
    Stevan P. Petrović

9. Tehnologija obrade drveta, alati i mašine za obradu
    Slaviša Ivanović

10. Rečnik ribolova ES i SE
     Branko Vukičević

11. Digitalni sistemi upravljanja procesima -Miša Stambolić

      

Knjige iz uvoza

Vodoopskrba naselja - Snabdevanje naselja vodom - autorizovana skripta

Vodoopskrba naselja - Snabdevanje naselja vodom - autorizovana skriptaAutori: Jure Margeta
Izdanje: Gradjevinsko arhitektosnki fakutlet Split
Godina: 2009
Br.strana: 360
Povez: mek
Format: B-5
Cena: rasprodato 

Sada je to knjiga Vodoopskrba naselja -Snabdevanje vodom

Iz Predgovora skripte:
U ovoj knjizi obrađuju se osnove planiranja i projektiranja vodoopskrbnog sustava i njegovih građevina, osim postrojenja za preradu vode za piće.

Opširnije...
Developed by: Pixelised.net
Copyright © 2008 - 2010 AGM knjiga d.o.o. Designed by: Pixelised.net